Tüm üyelerin aşağıdaki İlan Verme Kurallarına aşina olması ve sıkı sıkıya uyması, tüm site kullanıcılarının keyifli ve istikrarlı bir alışveriş deneyimi yaşaması açısından büyük önem taşır.

Yasaklanan Ürünler:

Değiş tokuş yaptığınız ürün veya hizmetlerin yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere aykırı olup olmadığından emin olmalısınız. Diğer bir deyişle, değiş tokuş yapmaya başlamadan önce ilanını vereceğiniz ürün veya hizmetlerin yasa ve yönetmeliklerce yasaklı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bilhassa, yazılı bir kontrat süreci gerektiren emlak değiş tokuşunu, yasal olmayan ve satmak veya almak için özel ruhsat gerektiren ürünlerin (örneğin ateşli silahlar, alkol veya ilaç) değiş tokuşunu yapamazsınız. Aynı şekilde özel olarak ihracat lisansı almanız gereken ürünlerin de değiş tokuşunu yapamazsınız.

Genel olarak hayvanların iyiliği için, değiştirdik.com sitesinin hiçbir bölümünde hiçbir çeşit canlı hayvan ilanı da verilemez.

Değiştirdik.com web sitesinin hiçbir bölümünde hiçbir pornografik ürün ilanı verilemez.

Değiştirdik.com web sitesinin hiçbir bölümünde bıçak, ateşli silah, havalı silah, tüfek, cop vs. içeren ve sadece bunlarla da sınırlı olmayan silahla ilgili hiçbir ürün ilanı verilemez. Polis tavsiyesi üzerine, değiştirdik.com, paintball silahlarını ve tüfeklerini de silahlarla aynı kategoride değerlendirmektedir.

Değiştirdik.com web sitesinin hiçbir bölümünde telif hakkı, fikri mülkiyet hakkı veya marka bilinirliğini ihlal eden hiçbir ürün ilanı verilemez.

‘Bedelsiz ürün’ iştirakleri veya saadet zincirine yönelik ilanlar spam olarak değerlendirilip bu çeşit ilanların değiştirdik.com sitesinde yayınlanması engellenecektir. Herhangi bir kullanıcının bu şekilde ilan verdiği tespit edildiğinde derhal üyeliği bir süreliğine durdurulacak veya tamamen sona erdirilecektir.

İlanların Kaldırılması:

Değiştirdik.com’un İlan Verme Kurallarına aykırı olan ilanları yayından kaldırmaktayız. En yaygın olarak kaldırılan ilanlar ise aşağıda listelenmiştir:

·         Yayınlanması değiştirdik.com sitesinde yasaklandığı halde yine de verilen ürün ilanları

·         Alakasız kategorilerde sürekli tekrarlayarak verilen ürün ilanları

·         Küfürlü dil ve tasvip edilemez görüntüler içeren ürün ilanları

·         Sitenin yanlış bölümünde veya yanlış kategoride verilen ürün ilanları

·         Bir kereden daha fazla verilen ürün ilanları

·         Yanıltıcı, aldatıcı ürün ilanları

·         Telif hakkı sahibinin, marka hakkı sahibinin münhasır haklarını ihlal eden tüm ürün ilanları